2019/12/09 at 3:36 AM
Banner Top

Bir yıl aradan sonra BAL’a dönen Torbalıspor, takımı Altay’ın eski milli kalecilerinden Şanver Göymen’e teslim etti.
Şampiyonluk parolasıyla lige girecek olan Torkos, daha önce 2008 yılında da kırmızı beyazlı ekipte görev alan deneyimli çalıştırıcı ile bir yıllığına anlaştı.
1967 doğumlu çalıştırıcı futbola Samsunspor alt yapısında başladı, A takıma kadar yükseldi. Türk Futbolunun acı sayfası 20 Ocak 89 Samsunspor’un Havza yaralalan Şanver uzun bir rehabilitasyon süreci sonunda tekrar eldivenleri giyerken başarı basmaklarını hızla tırmanamaya başladı. Merzifonspor’da bir yıl oynadıktan sonra Denizlispor’a oradan da Altay’a transfer oldu. İlk Fatih Terim döneminde 10 kez Milli Takıma çağrıldı. 1996 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Rüştü Reçber’in yedeğiydi. Konyaspor, Çanakkale Dardanel ve Manisaspor takımlarının kalesini başarıyla korudu.
İlk antrenörlük kariyerine 2002-2003 sezonunda Karşıyaka’da başladı. 3 sezon Karşıyaka’da görev alan Göymen sırasıyla Altay’da kaleci antrenörlüğü, Aydınspor’da ve 2008’de Torbalıspor’da tek adam olarak görev aldı. 2010-11’de Çaykur Rizespor’da Ümit Kayıhan’ın yardımcılığını yaptı. 2014’te Nevşehir Belediyespor’u çalıştırdı. Amed Sportif, Manisaspor ve Samsunspor takımlarında kaleci antrenörlüğü yaptı.

Banner Content
Tags: , , , ,

Related Article