2019/11/14 at 12:46 PM
Banner Top

Geçen sezon Van Büyükşehir’e play off’ta yenilerek 2. Lig serüvenine nokta koyan Karşıyaka gelecek sezon mücadele edeceği grup, 3.Lig 2. Grup oldu.
teknik Direktör Mesut Toros, grubu değerlendirirken, “Geçen sezon zorlu bir gruptaydık. Yüksek bütçeli, geniş kadrolu belediye takımlarına karşı mücadele ettik. Bu sezon da öyle olacak. Ligde 17 hafta gol yemeyen bir Karşıyaka vardı. Aynı felsefeyle devam edeceğiz. Hiçbir grup kolay değil. Biz kendimize inanıyoruz, güveniyoruz” şeklinde konuştu.
“Bu sezon da her zamanki gibi çok çalışıp önce kendimizi garantiye alacağız.” diyen başarılı çalıştırıcı; “Karşıyaka hedefsiz kalmaz, mutlaka gittiğimiz yere kadar gideceğiz. Oyuncularımıza güveniyoruz. İnancımız tam” dedi.
Toros, Van maçında 20 bin kişiyle takımı destekleyen taraftarın yine en büyük kozları olacağını da söyledi.
Geçen yıl son anda 2. Ligden düşen Fethiyespor ve Buca’nın grubunda ligi orta sıralarda bitiren Turgutluspor grubun Egeliler’i olarak gözlenirken, bir ay içinde ikinci kongreye gidecek olan Kocaelispor da Kaf Kaf gibi grubun kıdemlileri arasında yer aldı.
2.Grup’a BAL’dan 3 ekip geldi. Aliağa’dan son anda liderliği kaptıktan sonra play off’u da geçerek 3.Lig’e yükselen Körfez ekibi Belediye Derince ile birlikte yine BAL’dan yükselen Ağrı 1970 ve Alemdağ da Kaf Kaf’ın rakipleri olarak yer aldı.
Usta teknik adam Mustafa Ceviz’in teknik yönetimindeki Fethiyespor Karşıyaka’nın en önemli rakiplerinden biri olarak transferde hızlıydı. Kadrosunu önemli ölçüde koruyan lacivert beyazlılar kaleci Serkan Demirol ve Buca’dan kiralıktan dönen kaleci Kemal Mert Özyiğit, sağbek Ethem Sevinç, sağ kanat oyuncuları Anıl Gir ve Cihan Duman, önlibero Mert Caymaz, Stoper Sabri Turgut, orta saha Cemal Şener, Mustafa Diler ve Enes Dada gibi oyuncuları kadrosuna kattı,
2. Grup’ta şu takımlar mücadele edecek:
1877 Alemdağspor, Ağrı 1970 Spor, Belediye Derincespor, Büyükçekmece Tepecikspor, Cizrespor, Elaziz Belediyespor, Erbaaspor, Erokspor, Fatsa Belediyespor, Fethiyespor, Karşıyaka, Kemerspor 2003, Kocaelispor, Kozan Belediyespor, Ofspor, Payasspor, Turgutluspor

Banner Content
Tags: , , , ,

Related Article