2019/11/13 at 3:01 AM
Banner Top

Beyninde oluşan emboli nedeniyle 5 haftadır tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yuman Altay, Karşıyaka İzmir futbolunun simge isimlerinden teknik direktör Turgut Uçar son yolculuğuna uğurlandı.

Karşıyaka Beşikçioğlu Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazında göz yaşları sel oldu. Turgut Uçar’ın eşi Umay Uçar, oğlu Ege Uçar ve kızı Derin Uçar ayakta durmakta zorlanırken, spor ve siyaset dünyasının önemli isimleri de cenazede yer aldı.

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu Tolunay Kafkas, teknik direktörler Sait Karafırtınalar, Tamer Tuna, Suat Kaya, Özden Töraydın, Lemi Çelik, Kemal Kılıç, Mesut Toros, Hüseyin Hamamcı, Adnan Özbağcı, Ercan Ertemçöz, Akif Başaran ile Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, Altay eski Başkanı Nafiz Zorlu, Altay eski Divan Başkanı Kemal Zorlu, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Altaylı futbolcular ve taraftarlar Uçar’ı uğurladı.

Hayata 54 yaşında veda eden Turgut Uçar,  teknik direktörlük kariyerinde Altay, Adanaspor, Akhisarspor, Uşakspor, Yozgatspor, Karşıyaka, Kardemir Karabükspor, Körfez İskenderunspor, Tokatspor, Bandırmaspor takımlarını çalıştıran Turgut Uçar, futbolculuk yaşamında da Altay, Trabzonspor, Gaziantepspor, Karşıyaka, Balıkesirspor ve son olarak Soma Linyitspor’da forma giymişti. Karşıyaka’yı 3 kez çalıştıran Turgut Uçar, Altay’da ise 2 dönem görev aldı.

Banner Content
Tags: , , , ,

Related Article

Sosyal Ağ

INSTAGRAM

YOUTUBE