2019/11/22 at 10:24 AM
Banner Top

TFF’de ard arda yaşanan ilginç gelişmeler “Futbolda neler oluyor?” sorusunu gündeme getirdi.
Kısa bir süre içinde yaşananlar sadece bir raslantıdan ibaret olabilir miydi? Acaba bir senaryonun parçası mıydı?  Bu soruların yanıtının Türk Futbolu’nun yeni rotasını belirlemesi bekleniyor,
Önce, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, kendisine yöneltilen sorular Teknik Direktör Şenol Güneş’in Milli Takım patronluğu konusunda açıklamalar yaptı, adeta Güneş’e Milli Takım için yeşil ışık yaktı.
Başarsızlığı günlerdir ortada olmasına karşın, Lucescu ilginç bir zamanlama ile istifasını verdi.
Ortada resmiyete ilişkin bir şey yokken, şampiyonluk mücadelesi veren Beşiktaş’ın başındayken Teknik Direktör Şenol Güneş’in yardımcılarını bile seçtiği kesin bir dille haber yapıldı.


“Beşiktaş’ın başında olan ve iki takım çalıştırmayacağını belirten Şenol Güneş’in, A Milli Takımı’ndaki yardımcılarının bile belli olduğu öğrenildi. Siyah beyazlılara geldiği zaman ekibinde olan Tamer Tuna ile şu sıralar tecrübeli teknik adamın Beşiktaş’ta yardımcılığını yapan Şeref Çiçek’in, Şenol Güneş’e A Milli Takımı’nda da destek verecekleri öğrenildi.” ifadeleri yer alırken, Tayfur Havutçu’nun da Genel Menajerliğe devam edeceği ifade edildi.

Bu arada Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından “Spor Müsabakalarına Dayalı Sabit İhtimalli ve Müşterek Bahis Oyunlarının özel hukuk tüzel kişilerine yaptırılması” işine ilişkin ihalenin 2. ve nihai oturumu gerçekleştirildi. Federasyon Başkanı Demirören ve Las Vegas Merkezli Scientific Games’in oluşturduğu Şans Girişim OGG yüzde 0.2 komisyon ile en iyi teklifi verdi. İhalenin nahai sonucunun açıklanarak kazanan şirketin resmiyet kazanması beklenirken, TFF Başkanı Demirören’in şirketinin ihaleyi kazanması durumunda Demirören’in federasyon başkanlığından istifa edip etmeyeceği sorusu gündeme geldi.
TFF yönetiminden ve Yıldırım Demirören’den konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi.Turkcell’in CEO’su ihale nedeniyle TFF’deki görevinden ayrılmıştı.


Ardından Merkez Hakem Kurulu (MHK) yönetim kurulu üyeleri, Başkan Yusuf Namoğlu’yla birlikte Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) istifa dilekçelerini verdi.
Namoğlu, 14 Şubat tarihli dilekçesinde istifaen görevden ayrıldığını açıklarken, ardından Bedri Dölkeleş (Başkan Vekili ve İcra Kurulu Üyesi), Serdar Tatlı (İcra Kurulu Üyesi), Metin Tokat, Erol Ersoy, Alican Lakot, Murat Ilgaz, Kadir Tozlu ve Ahmet Erdoğan’dan oluşan yönetim kurulu üyeleri, son kez görev yapıp 22’nci haftanın hakemlerini açıkladı ve istifalarını sunarak,Riva’dan ayrıldı.
Tüm bu gelişmeler yaşanırken ortaya TFF Başkan adayları çıkmaya başladı. Beşiktaş eski yönetim Kurulu Üyesi Sinan Vardar, adaylığını açıkladı.

Önümüzdeki günlerde adaylık başvurusunu gerçekleştireceğini belirten Vardar, Yıldırım Demirören’in İddaa ihalesini kazanması halinde görevden ayrılma ihtimalinin de konuşulması üzerine, “Sosyal medyada insanların bu konuda yoğun bir talebi var. Halkın talebi karşısında kayıtsız kalamam. Mayıs ayında yapılacak olan kongreye adaylığımı koyacağım. Ancak bu arada eğer Yıldırım Demirören, İddaa ihalesini alması sonucunda görevi bırakırsa, yine adaylığımı koyacağım” ifadelerini kullandı.

Bu arada Beşiktaş Başkan Adayı Hürser Tekinoktay, mayıs ayında yapılacak seçimlerde göreve gelmesi halinde Fikret Orman’ı TFF Başkanlığı için aday gösterip destekleyeceklerini açıkladı ve gelişmelere yeni bir sayfa ekledi.

Banner Content
Tags: , , , , ,

Related Article