2019/10/19 at 4:22 PM
Banner Top
https://youtu.be/te5nKhzHwRc

Altınordu’nun düzenlediği 6. Uluslararası U12 İzmir Cup’ta şampiyon Manchester City oldu. İngiliz ekibi, Selçuk’taki İsmet Orhunbilge Tesisleri’nde normal süresi golsüz sona eren maçta Hollandalı PSV Eindhoven’i penaltılarla 2-1 yenerek kupanın sahibi oldu. Manchester City kalecisi Oliver Jackson, iki penaltıyı kurtarırken, bir penaltı atışını da gole çevirip finale damgasını vurdu.
Şampiyona kupasını UEFA ve FIFA Onursal Üyesi, TFF Onursal Başkanı Şenes Erzik ile A.Ordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan birlikte verdi. İkinci PSV kupasını TFF 1. Başkanvekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı’nın elinden aldı. Turnuvada üçüncülüğü, Sloven Olimpik Ljubljana’yı 1-0 yenen İtalyan Parma kazandı. Parma’ya kupasını ise UNICEF Türkiye Milli Komitesi Başkan Yardımcısı Burcu Güvenek Araslı takdim etti.
En İyi Oyuncu seçilen PSV’li Sami Bouhoudane’ye ödülünü Axa Sigorta CEO’su Yavuz Ölken, Gol Kralı Parmalı Christian Piro’ya ödülünü Axa Sigorta Pazarlama ve Satış Başkanı Firuzan İşcan ile Kurumsal Teknik ve Hasar Başkanı Mert Ekitmen, En İyi Kaleci Manchester City’li Oliver Jackson’a ödülünü Axa Sigorta Hayat ve Emeklilik Başkanı Olgun Küntay verdi.
6. Uluslararası U12 İzmir Cup’ın sponsorlarından Petrol Ofisi, şampiyona sonunda çocuklara 4 özel ödül verdi. Petrol Ofisi En Centilmen Takım Ödülü’nü Olimpik Marsilya’ya UEFA ve FIFA Onursal Üyesi, TFF Onursal Başkanı Şenes Erzik, Petrol Ofisi En Centilmen Taraftar Ödülü’nü Olimpik Ljubljana’ya spor yazarı Okay Karacan, Petrol Ofisi En Azimli Oyuncu Ödülü’nü AC Milan’lı Simone Sassi’ye Galatasaray’ın unutulmaz oyuncusu Cevad Prekazi ile Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Petrol Ofisi En Cesaretli Oyuncu Ödülü’nü ise Celtic’li Ryan Hamilton’a Petrol Ofisi Halkla İlişkiler ve Etkinlik Müdürü Ragıp Ertuğrul verdi.

 

Beşiktaş ve Altınordu, 21 Türk ekibi arasında adını ilk 16’ya yazdıran iki ekip olurken Altınordu, PSV Eindhoven, Parma, Milan, Olimpik Ljubljana, Manchester City, Zenit ve Parma ilk 8 biletini kaptılar. Altınordu, PSV ile oynadığı yarı finale yükselme maçını penaltılarla 4-3 kaybedip turnuvaya veda etti.

Banner Content
Tags: , , , , , , ,

Related Article