2019/10/19 at 4:35 PM
Banner Top

Sakaryaspor – Altay rekabeti futbolun her zaman renkli bir çekişmesi olmuştur. 8 Aralık 2008 tarihli Sakaryaspor – Altay maçı ise bu rekabetin unutulmaz sayfalarından biridir.
Sakaryaspor’un zor günler yaşadığı, futbolcuların maçtan önce maddi sorunlar yüzünden yönetime isyan ettikleri karşılaşma Tatangalar’ın müthiş desteği altında başlamıştı. Ligin son sırasında neredeyse 9 eksikle maça çıkan yeşil siyahlılar bir anda 3-1 öne geçerken, Altay müthiş bir geri dönüşe imza atmış ve karşılaşmayı 4-3 kazanmıştı. Aralık 2016’da bir trafik kazasında yaşamını yitiren Şehmus başta olmak üzere, Burak Çalık ve Tiago Bezzera, siyah beyazlıların müthiş geri dönüşüne imza atmıştı.
Maçın son bölümünde farklı galibiyetin aleyhine dönmesi Sakarya tribünlerdeki gerginliği bir hayli artırırken, Tiago hedef adam olmuştu. Tribünlerden gelen bir kelebek bıçak, Tiago’nun kouna isabet etmiş ve yaralanmıştı. Sahaya atlayan bir taraftar ve sökülen koltuklar karşılaşmaya ara verilmesine yol açmıştı. Özgürcan’ın atılmasıyla 10 kişi kalan Sakaryaspor 10 dakikalık duraklamanın ardından oyun tekrar başladıktan sonra gol kovalamış, ama Altay galibiyeti korumayı başarmıştı.
Unutulmayan maçın kadroları ise şöyleydi:
HAKEMLER: Serkan Çınar, Engin Gökçe, Şeref Basmacı
SAKARYA: Martinez – Hasan ­Volkan ­ Hamza ­ Görkem – Erhan ­ Şaban ­ Levent ­ Serhat ­ Kerem (M.Akyüz dk.46) (V.Şahinel dk.78) – Özgürcan
TEKNİK DİREKTÖR: Engin İpekoğlu
ALTAY: Bülent Ataman – Erdi – Molina – (Yasin Avcı dk.64) ­ Şehmuz Özer – Tiago ­ Mehmet Sak ­ Burak Çalık (Ali dk.88) – İsa ­ Musa -­ Mehmet Budak ­ Hakan (Onur dk.51)
TEKNİK DİREKTÖR: Feyyaz Uçar
GOLLER: Görkem (dk.4), Levent (dk.21), Şehmuz (dk.24 ve 74), Özgürcan (dk.26), Burak Çalık (dk.42), Tiago (dk.85)
SARI KARTLAR: Kerem, Mehmet Akyüz (Sakaryaspor), Tiago, İsa (Al­tay)
KIRMIZI KART: Özgürcan (dk.90)

Banner Content
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Article