2019/11/22 at 7:34 AM
Banner Top

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta Play Off mücadelesinden giderek uzaklaşan ve son olarak Amed Sportif’e de 2- 1’lik sonuçla boyun eğen Utaş Uşakspor eski günlerini arıyor. Görkemli bir şampiyonluğun ardından 2.Lig’e başarılı bir başlangıç yapan Aşigolar eskiyi özlüyor.

Kırmızı siyahlılar bu hafta evinde oynayacağı karşılaşmada taraftarlarına kendisini affettirmek, orta sıralardan tırmanmak istiyor.
Son yenilgiyle 27 puanla 11. sırada yer alan Aşigolar evinde Gümüşhanespor’u ağırlayacak.
Aşigolar sezona 11 haftalık yenilmezlik serisi ile başlamış ve geçen yıl 4 Kasım’da ligden çekilen Gaziantepspor’a karşı aldıkları galibiyetin ardından, üç puan orucuna girmişti.  Samsunspor yenilgisinin ardından 2 Aralık’ta Teknik Direktör Hakan Şapçı’nın istifa ettiği ekipte dümene Bahri Kaya geçmişti. Kırmızı siyahlılar, galibiyet orucunu 89 gün sonra Manisaspor karşısında bozduktan sonra, yine devamını getiremedi.

Uşakspor’un ilginç bir istatistiği ise 1 Eylül Stadı’ndaki müthiş desteğe karşın evinde maç kazananaması…  İçerde Manisa, Gaziantep galibiyetlerinin dışında zayıf ekip Ankara Demirspor ve Sancaktepe’yi yenebilen kırmızı siyahlılar taraftarlarına sadece 4 kez üç puan sevinci yaşatabildi.

Play Off çizgisindeki 42 puanlı Kastamonuspor ile arasında 15 puan fark bulunan Uşakspor için tehlike görünmüyor. Zira, (-4) puanlı Manisaspor ve ligden ihraç edilen Gaziantepspor’un hemen üzerindeki Bayrampaşa 14 ve onun üzerindeki Ankara Demirspor 16 puana sahip.
Uşakspor rahat görünse de taraftarı bu durumdan rahatsız. Aşigolar şampiyonluk parolasıyla başlanan ve daha sonra gelinen noktada play off umutlarını bile suya düştüğü sezonda takımlarından hiç olmazsa derece bekliyor.

Banner Content
Tags: , , ,

Related Article