2019/11/13 at 6:24 PM
Banner Top

Uşakspor’da Gümüşhane beraberliğinin ardından Teknik Direktör Bahri Kaya ile yollar ayrıldı.
Aşigolar sezona 11 haftalık yenilmezlik serisi ile başlamış ve geçen yıl 4 Kasım’da ligden çekilen Gaziantepspor’a karşı aldıkları galibiyetin ardından, üç puan orucuna girmişti. Samsunspor yenilgisinin ardından 2 Aralık’ta Teknik Direktör Hakan Şapçı’nın istifa ettiği ekipte dümene Bahri Kaya geçmişti. Kırmızı siyahlılar, galibiyet orucunu 89 gün sonra Manisaspor karşısında bozduktan sonra, yine devamını getiremedi.

Uşakspor’un ilginç bir istatistiği ise 1 Eylül Stadı’ndaki müthiş desteğe karşın evinde maç kazananaması oldu. İçerde Manisa, Gaziantep galibiyetlerinin dışında zayıf ekip Ankara Demirspor ve Sancaktepe’yi yenebilen kırmızı siyahlılar taraftarlarına sadece 4 kez üç puan sevinci yaşatabildi. Son olarak Gümüşhane ile evinde 2-2 berabere kalan kırmızı siyahlılarda bu beraberlik bardağı taşıran son damla oldu.
Play Off çizgisindeki 45 puanlı Kastamonuspor ile arasında 18 puan fark bulunan 28 puanlı Uşakspor, tehlike bölgesinde Ankara Demirspor’un 12 puan önünde 11.sırada bulunuyor.

Banner Content
Tags: , , ,

Related Article