2019/11/22 at 3:19 AM
Banner Top

Yıllardır Belediye bütçesinden elde ettiği  gelirle özellikle Egeli takımlarla giriştiği şampiyonluk mücadelesinde avantaj sağlayan, en pahalı futbolcuları transfer eden, pahalı antrenörlerle çalışan ve geçmişte de Ankara Büyükşehir ve Ankaraspor olarak, Egeliler’in baş belası kesilen Osmanlıspor artık Belediye parasıyla mücadele edemeyecek.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı koltuğuna oturan Mansur Yavaş, seçim öncesinde verdiği sözlerden birini daha yerine getirdi. Yavaş, hafriyat gelirlerinin Osmanlıspor’a aktarılmasına son verdi.

Göreve hızlı başlayan Yavaş, seçim döneminde vatandaşlara verdiği sözleri yerine getirmeye başlarken, ilk icraatlarından biri de Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Osmanlıspor’a sağlanan para kaynağını kesmek oldu. Osmanlıspor’un bundan sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin para kaynaklarından faydalanamayacağı ifade edildi.

Mansur Yavaş, seçim döneminde katıldığı bir televizyon programında, Osmanlıspor’a aktarılan parayı Ankaralılar için yatırıma dönüştüreceğini söyleyip şu açıklamayı yapmıştı:
Bize “Kaynak nereden bulacaksınız?” diye soruyorlar. Hafriyat gelirleri Osmanlıspor’a verildi. Günlük 15-20 milyar gelir vardı oradan. Bilboard gelirleri vardı. Bunlar belediyelere verilseydi kaynak oluşurdu. Biz bunların tamamını Ankaralılar için kullanıp yatırımlarımıza kaynak oluşturacağız…

Banner Content
Tags: , , ,

Related Article