2019/11/15 at 8:30 PM
Banner Top

Bir dönemin ünlü Milli yelkencilerinden ve ömrünü Göztepe Yelken Kulübü’ne adayan yelken efasenesi Cihat Kalkış’ın vefatı yelken dünyasını ve Göztepe’yi şoka soktu.

Bugüne kadar yelken dünyamıza sayısız sporcu kazandıran ve her zaman gülen yüzü ile camiadan hemen herkesin yüreğine dokunan Cihat Kalkış’ın beklenmedik ölümü sevenleri arasında derin üzüntü yarattı.

Cihat Kalkış’ın vefat haberi üzüntü olduğu kadar şaşkınlık da yarattı. 70 yaşında olmasına rağmen kaya gibi sağlam bir yapıya sahip olan Kalkış, geçirdiğisafra kesesi ameliyatı sonrasında aort yırtılmasının neden olduğu çoklu organ yetmezliği sonucu yaşama veda etti..

Cihat Kalkış, her zaman gülen yüzü ve sevecen yüreği ile yelken dünyamızda, özellikle de İzmir bölgesinde bir şekilde hemen hemen tüm yelkencilerin yaşamına dokundu.


Evli ve iki çocuk babası olan Cihat Kalkış, kızını da “yabancıya” vermemiş ve bir yelkenci olan Akın Akbalık ile evlendirmişti. Cihat Kalkış aynı zamanda yine deneyimli yelkencilerimizden Selim Kalkış’ın da amcası idi.

Banner Content
Tags: , , ,

Related Article