Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen 20. Mercedes-Benz 16 Yaş Altı Ege Kupası 14 Ocak Pazartesi günü oynanacak maçlarla başlayacak.
İzmir’de gerçekleştirilecek turnuvada Türkiye 16 Yaş Altı Milli Takımı, A ve B olarak iki ekiple mücadele edecek.
Övünç Soykan Başar yönetimindeki A Takımda; Ravil Tagir, Abdullah Soğucak, Sarper Çağlar, Yiğit Emre Çeltik (Altınordu), Mehmet Yıldırım yönetimindeki B Takım’da ise; Özgür Deryol (Altınordu) ve Efecan Barlık (Bucaspor) İzmir’i temsil edecek.
Türkiye A Takımı, A Grubu’nda İngiltere, Moldova ve Arnavutluk, B Takımı ise B Grubu’nda İspanya, Rusya ve Makedonya ile karşılaşacak.
Gruplarında lider olanlar finale çıkacak, ikinciler arasında üçüncülük maçı oynanacak.
Turnuvanın programı şöyle:
Tarih-Saat |
Grup |
Takım |
Skor |
Takım |
Stat / Yer |
14.01.2019 – 12.00 |
A |
Türkiye A |
– |
Moldova |
Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi No1 |
14.01.2019 – 12.00 |
B |
İspanya |
– |
Türkiye B |
Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi. No3 |
14.01.2019 – 15.00 |
A |
İngiltere |
– |
Arnavutluk |
Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi No2 |
14.01.2019 – 15.00 |
B |
Rusya |
– |
Makedonya |
Tire Stadyumu |
15.01.2019 – 12.00 |
A |
Türkiye A |
– |
Arnavutluk |
Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi. No3 |
15.01.2019 – 12.00 |
B |
İspanya |
– |
Makedonya |
Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi No1 |
15.01.2019 – 15.00 |
A |
İngiltere |
– |
Moldova |
Tire Stadyumu |
15.01.2019 – 15.00 |
B |
Rusya |
– |
Türkiye B |
Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi No2 |
17.01.2019 – 12.00 |
A |
Türkiye A |
– |
İngiltere |
Tire Stadyumu |
17.01.2019 – 12.00 |
B |
İspanya |
– |
Rusya |
Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi No1 |
17.01.2019 – 15.00 |
A |
Moldova |
– |
Arnavutluk |
Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi No3 |
17.01.2019 – 15.00 |
B |
Türkiye B |
– |
Makedonya |
Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi No2 |
19.01.2019 – 12.00 |
3.lük |
A Grubu ikincisi |
– |
B Grubu ikincisi |
Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi No1 |
19.01.2019 – 15.00 |
FİNAL |
A Grubu birincisi |
– |
B Grubu birincisi |
Tire Stadyumu |